Kam na výlet

Chloubou Velehradu je nádherná barokní bazilika (postavená na románských základech) s přilehlými budovami bývalého cisterciáckého kláštera. V podzemí baziliky je přístupné lapidárium( momentálně v rekonstrukci). Na nádvoří před bazilikou slavil 22.4.1990 mši sv. papež Jan Pavel II.. Bazilika s přilehlými budovami a areálem byla v dubnu 2008 prohlášena za národní kulturní památku.

Hrad Buchlov ze 13. století patří k velmi dobře zachovalým hradům a k výrazným symbolům Slovácka.

www.hrad-buchlov.cz

Zámek v Buchlovicích z přelomu 17. století se řadí k nejvýznamnějším barokním zámkům na Moravě. Za návštěvu stojí také rozsáhlá zámecká zahrada.

www.zamek-buchlovice.cz

Památník Velké Moravy ve Starém Městě byl vybudován v roce 1969 nad základy první objevené kamenné velkomoravské stavby na našem území – kostela „Na Valách“ na jednom z nejvýznamnějších nalezišť raně středověkého Veligradu, jenž v 9. století patřil k hlavním centrům prvního státního útvaru západních Slovanů, Velké Moravy.

www.slovackemuzeum.cz

Rozhledna Brdo

"Chřibskými chodníčky na jedno Brdo"

V hlavní budově muzea ve Smetanových sadech můžete zhlédnout stálou expozici Slovácko – způsob života a lidové tradice regionu. Ve dvou výstavních sálech se obměňují výstavy národopisné, historické, archeologické a vlastivědné.

www.slovackemuzeum.cz

 

Moravské vinařské stezky

- Bzenecká
- Moravská vinná (propojuje všechny moravské vinařské oblasti)
- Uherskohradišťská

Poskytuje kompletní informace o možnostech turistiky na Baťově kanálu - o nabídce lodí v jednotlivých půjčovnách a o pravidelných plavbách na celé délce kanálu, o provozu na vodní cestě , o legislativě  a o možnostech trávení volného času v regionu.

www.batacanal.cz

Poznejte během tří květnových dní to nejlepší ze slováckého folkloru v Uherském Hradišti, Buchlovicích (Kosecké písně – Setkání pěveckých souborů a muzik) a Vlčnově (jízda králů).
Vánoční adventní trhy v Uherském Hradišti

 

Zlínská zoologická zahrada patří k nejkrásnějším místům celé Moravy. Areál zoo se rozkládá v historickém lešenském parku. Od jeho založení uplynulo 200 let, exotická zvířata jsou zde chována již 75 let.

www.zoozlin.eu

 

Ski park Stupava

www.stupava.cz

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

Prožijte slavnostní zařijový víkend v Uherském Hradišti plný folkloru, památek a vína, navíc s možností návštěvy Archeoskanzenu v Modré a baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě.

Dinopark vyškov

www.dinopark.cz